15 листопада - Всесвітній день вторинної переробки

З кожним роком на нашій планеті зростає споживання природних ресурсів. Тільки за останні 30 років людство витратило майже третину всіх ресурсів, наявних на Землі. Саме тому сьогодні дуже важливе значення для всіх країн світу має економія природних ресурсів, пошуки альтернативних джерел енергії, а також вторинна переробка сировини. 
Сміттєзвалища призводять до забруд­нення ґрунтів, атмосфери, підземних і по­верхневих вод. В той же час із економічного обороту виводяться мільйони тонн різних матеріалів, які могли б використовуватися як вторинна сировина, зберігаючи значні природні ресурси.
З іншого боку, величезні гори промислового та побутового сміття, на думку екологів, є однією з причин так званого «парникового ефекту», що сричиняє глобальне потепління
Насамперед, до проблеми відходів необ­хідно ставитись згідно з правилом «З-R» (від англ. Reduce, Reuse, Recycle): зменшуй, по­вторно використовуй, переробляй.
Що можеш зробити ТИ?
1)      Відмовитися від продукції одноразово­го використання – пластикового по­суду, паперових серветок, рушнич­ків, носовичків, станків для гоління, одноразових ручок тощо,а натомість використовувати відпо­відні речі багаторазового вико­ристання. Якщо використання одноразового по­суду не можна уникнути, обирайте замість пластикового паперовий. Віддавайте перевагу напоям та харчо­вим продуктам в скляній тарі, що при­датна для повторного використання.
2)      Купуйте промислові товари та продукти харчування з мінімально можливим паку­ванням.
3)      Обирайте товари з маркуванням «повторна переробка». Цей міжнародний знак свідчить про те, що вироби ви­готовлені з вторинної сировини, або ж вони придатні до повторного викорис­тання.
4)      Перед тим, як викинути пластикову пляшку до пакету зі сміттям, не забудьте її сплющити, попередньо відкрутивши криш­ку, що дозволить в декілька раз зменшити об'єм сміття. Те саме стосується також па­перових пакетів від соку чи молока.
5)      Дотримуйтесь роздільного збору по­бутового сміттяПапір, картон, паперові упаковки ви мо­жете здати в пункт прийому макула­тури чи залишити біля сміттєвих баків. Таким чином ви зможете зробити сут­тєвий внесок для збереження «зелених легенів» нашої планети – лісів, адже 1 тонна макулатури зберігає 17-20 дерев. Віднесіть скляні пляшки до пунктів прийому склотари. Здавайте металобрухт до пунктів при­йому вторсировини.
6)      Більшість відходів з кухні – це цінна сировина для виробництва компос­ту. Використовуйте дану можливістьТаким чином не тільки суттєво зменшите загальну кількість сміття, але й отримаєте екологічно чисте добриво.
7)      Щоб суттєво зменшити об'єм сміття, небезпечного для природного довкілля та нашого здоров'я, віддавайте перевагу акумуляторним батарейкам! В жодному разі не викидайте та не спа­люйте батарейки, що вийшли з ладу, на вашій присадибній ділянці, адже цим ви загрожуєте своєму здоров'ю! Всі батарейки підлягають роздільному збору та утилізації!
8)      У світі кожного року попадає на смітник біля одного мільярда пластикових пакетів, які виробляються з нафтопродуктів, що не розкладаються в природі, а при їх спалюванні у повітря вивільняються високотоксичні діоксини, що руйнують імунну систему людини та спричиняють гормональні та онкологічні захворювання. Придбайте торбу з тканини для крамниць та корзину для ринку.

Давайте разом дбати про нашу планету!
Джерело: http://catholicnews.org.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар